خانه / شیمی غذایی / کاربرد موم :زنبور عسل وترکیبات موم :و خواص درمانی ان

کاربرد موم :زنبور عسل وترکیبات موم :و خواص درمانی ان

موم توسط غدد  موم ساز در حلقه های شکمی از روز یازدهم  تا زمانی که زنبورعسل شروع به جمع آوری شهد گل می کند به صورت پولک ترشح شده و زنبور با گیره های پاهای عقبی خود آنرا جدا کرده با آرواره هایش آنرا مالش داده و نرم میکند سپس با مهارت خاص در تاریکی کندو آنرا به شکل شش ضلعی منظم کنارهم می چینند .

شکل شش ضلعی منظم امکان می دهد که تا حداکثر تعداد سلولها را با حداکثر صرفه جویی در مصرف  موم ، بسازند .

 ترکیبات  موم :

موم خالص بندرت یافت میشود به طوری که در آن  ۵ % گرده گل و بره موم نیز دیده می شود .

موم

استفاده از عسل موم دار در کشور ما بر خلاف سایر کشورها دارای ارزش و گستردگی بیشتری می باشد ، دلایل آن هم بیشتر توجیه کننده بوده چرا که معتقدند عسل موم دار طبیعی بوده و در آن تقلبات کمتری صورت میگیرد . علاوه بر آن خواص درمانی  موم است مصرف  موم در موارد زیر پیشنهاد می شود :

 زکام و برونشیت

تقویت لثه

آسم

بدین منظور پیشنهاد میشود قطعه ای ازعسل  موم دار را جدا کرده و بجوید شایان ذکر است ، موم زنبور عسل نیز در پزشکی و داروسازی مصرف زیادی دارد؛ در اکثر فرمولاسیون های کرمها، پمادها و لوسیون ، به عنوان جزء با ارزش از پایه استفاده می شود به دلیل بی اثر و غیر فعال بودن موم زنبور عسل ، براحتی با داروها مخلوط می شود، بدون این که هیچ واکنش ناخواسته ای بین مواد موثره و موم زنبور عسل رخ دهد.

امروزه برای حفاظت داروهای حساس به هیدرولیز و اکسیداسیون ، آنهارا با لایه ای نازک از موم زنبور عسل می پوشانند، موم عسل به عنوان لایه هیدروفوب پوششی در اطراف دارو ایجاد می کند و سبب آهسته شدن انحلال و آزاد سازی دارو می شود.

  کاربرد  موم :

  • موم در دوران قدیم جهت مومیایی کردن مردگان مورد مصرف قرار می گرفت .
  • ساختن رنگ و کاربرد های هنری
  • ماده ای غیر قابل جایگزین برای نگهداری ملزومات چوبی از جمله مبلمان منزل و پارکتهاو کفپوشهای چوبی میباشد چرا که علاوه بر نگهداری و ایجاد شفافیت طبیعی چوب ، بوی معطر آن فضا را تصفیه کرده و حشرات را دور می سازد .
  • ساختن شمع
  • لوازم آرایشی و بهداشتی و دارویی

امروزه استفاده از موم های طبیعی پرس شده در کندو های برداشت شهد بسیار رایج شده  چرا که دراین حالت زنبورها تنها کارشان پر کردن آنها میباشد ، به این ترتیب ، زنبورداران عمدتاً تولید موم را به دلایل اقتصادی متوقف می کنند زیرا برای ساختن یک کیلو گرم  موم ، زنبور باید  چند کیلوگرم عسل مصرف نمایید

خواص و عمل مومها در تهیه فرآورده های آرایشی و بهداشتی :

  1. مومها در روغن ، محلول بوده و به این سبب باعث افزایش خاصیت نرم کنندگی مواد بر روی پوست می شوند .
  2. مومها بعنوان مواد اولیه و ثانویه امولسیون کننده مصرف می گردند .
  3. مومها بعنوان قوام دهنده امولسیون ها بوده و بافت (ساختمان) و صافی آنها را بهبود می بخشند.
  4. در مواد خاصیت شفاف کننده و قالب پذیری ایجاد می کنند .

درباره mahanchemical.co

مهندس شیمی پانزده سال تدریس شیمی تولید کننده مواد شیمیایی در قم متولد تیر چهل وسه

پاسخ بدهید