خانه / رزین های پرمصرف / روش ساخت قطعات فایبرگلاس
روش ساخت قطعات فایبرگلاس

روش ساخت قطعات فایبرگلاس

روش ساخت قطعات فایبرگلاس 

مواد و وسایل لازم برای اینکار از،

فوم کاتر و فوم (یونولیت) با ظریب تراکم مناسب (هرچقدر فوم فشرده تر باشد وزن آن بیشتر و قدرت آن هم بیشتر میشود)
البته اینم خودم اضافه کنم که فومها از بلی یورتان ساخته میشنکه با دمیدن هوا یا دی اکسید کربن به داخلشون هنکام ساخت به این شکل اسفنجیکه ما میبینیم درمیان که هرچی حباب توشون بیشترباشهه اسفنجی تر و سبکتر و استحکام کمترپیدا میکنن

قلم مو با پهنای مناسب کار

چسب اپوکسی ۲ساعته یا پلی استر (چسب اپوکسی پلی آمید قدرت فوق العاده بالاتری نسبت به پولی استر داره و البته پولی استر قیمت بسیار پائینتری نسبت به اپوکسی داره)
توجه داشته باشیدکه چسبهای بکاررفته سمی هستند و قابل اشتعال لطفا موقع کار هم از دستکش هم از ماسک استفادهه کنید و از شعله و گرما دوربوده و در محیطهای باز مثل حیاط اینکارو انجام بدید

چسب اپوکسی همان چسب دوقلوی ۵دقیقه ای است که با قدرت بالاتر و به صورت صنعتی مصرف میشود و زمان خشک شدن آن که ۲ساعت هست باعث میشه تا فرصت کار را داشته باشید

پارچه گلس Glass که پارچه ای از جنس پشم شیشه هست و به صورت بافت درشت و با ضخامت های مختلف به فروش میرسه و شما با توجه به ظرافت و قدرت و وزن کار خود پارچه مناسب را تهیه میکنید.

پارچه های پشمو شیشه هم الیافشون برای ریه خطرناک هست پس ماسک یادتون نره

روش کار:

برای شروع کار ساخت یک بال هواپیما رو به این روش توضیح میدم.

برای ساختن بال اگر به نقشه نگاه کنید معمولا نقشه نیم بال ارائه میشه چون نیمه دیگر هم قرینه هست و نیازی به توضیح نیست و در ساخت هواپیما هم بال را دو تکه میسازند و در نهایت دو بال را که قرینه یکدیگر هستند به هم متصیل میکنن.

برای این که بال رو بسازید ابتدا باید مدل ریب ابتدا و انتهای یک نیم بال را روی چوب یا ورق فلزی و یا مقوای کلفت در بیارید که انتخاب هر یک از این مواد به حوصله شما بستگی داره و اگه روی ورق فلزی در بیارید از همه بهتره، پس از آماده کردن مدل ها که راهنمای سیم فوم کاتر ما میشن باید فومی که انتخاب کردید به شکل همان بال یا قطعه ای که قرار است به صورت پلی استر ساخته بشه در بیارید و برای این کار با محاسبات و اندازه گذاری هایی که خودتون باید با توجه به نقشه و شیب بال و زاویه آن مشخص شده دو ریب ابتدا و انتها رو به قطعه فومی که قبلا طول آن را دقیقا با طول بال یکی کرده اید میچسبانید و سپس به کمک یک نفر دیگر فوم مورد نظر رو برش میدی تا مدل فومی بال به وجود بیاد، بال طرف دیگه رو هم به همین طریق در بیارید و دو بال فومی رو به هم اتصال بدید تا یک بال کامل و دقیقا با همون طرحی که در نقشه مشخص شده آماده شود.

حالا کار اصلی شروع میشه، ریب هایی که در هنگام برش روی فوم چسبونده بودید از فوم جدا کنید و کنار بذارید.

دو جزء چسب اپوکسی را با یکدیگر با نسبتی که روی آن درج شده با هم به خوبی مخلوط کنید (دقت کنید که نباید زیاد معتلش کنید چون چسب اپوکسی بعد از زمان ژل تایم ( زمانیکه دیگه بعد ااون نمیتونید از چسب استفاده کنید چسب خاصیت خودشو ازدست داده و بلاید بریزیدش دور) دیگه به شما فرصت کار نمیده و ضمنا باید چسب رو انتخاب کنید که غلظت آن برای کارتون مناسب باشه و نه انقد شل باشه که شره کنه و نه اینقد سفت باشه که داخل درز ها نتونه نفوظ کنه.

با قلم موئی که برای این کار تهیه کردید و هیچ آلودگی ندارد و کاملا خشک است، بدنه فوم رو به چسب آلوده کنید، بعد از اینکار قبل از اینکه چسب خشک شده باشد و بلافاصله (در حالتی که چسب کاملا مایع است) پارچه گلاس رو به اندازه نیاز بریده و روی سطح میکشید (با کمی کار متوجه میشوید که به دلیل خاصیت شکل پذیری پارچه خیلی راحت روی سطح میشینه و در قسمت های گرد شده بدون چروک قرار میگیره) با دست پارچه رو روی سطح کامل صاف کنید و اگه دستتون چسبی میشه میتونید با همون قلم مو روی پارچه بکشید و آون رو صاف کنید. کل سطح را (دور تا دور) پارچه کشی کنید و سعی کنید که قسمتی که دو بال به یکدیگر متصل شدن رو با پارچه یک تیکه و چسب بیشتر محصور کنید، حالا که کل بدنه با پاچه پوشیده شده است باید دوباره با همون چسب اپوکسی، چسب مالی کنید و سطح کل بدنه رو با چسب طوری پر کنید که تار و پود پارچه ها زیر چسب قرار بگیرن.

حالا این کار رو میتونید با توجه با سایز هواپیما و استحکام مورد نیاز دوباره تکرار کنید یعنی یک لایه پارچه دیگر رو سطح قرار بدید و مراحل بالا رو دوباره تکرار کنید، اگه بخواین میتونید برای لایه زیری از یک پارچه ضخیم استفاده کنید و بعد از کشیدن اون پارچه، از یک لایه دیگر از پارچه بسیار نازک و ظریف استفاده کنید برای لایه رویی تا سطح مورد نظر ظریفتر درست بشه ولی در هر حال بعد از خشک شدن چسب اپوکسی (۱روز بعد) با سنباده باید سطح مورد نظر رو صاف کنید و اگه از یک لایه نازک خارجی استفاده کرده باشید این کار بسیار بهتر انجام میشه ولی اگه ضخامت پارچه ها نازک نبود باید عمل سنباده کشی رو بیشتر انجام بدید. همه اینا بستگی به وزنی داره که شما مجاز هستید حداکثر قطعه خود رو به اون وزن برسونید.

همچنین میتونید در چسب رنگ اضافه کنید تا بعد از خشک شدن رنگ دلخواهتونو داشته باشه البته بعد از سنباده کشی مات میشه که بازم با سنباده نرم و پوستاب و پولیش میتونید سطح مورد نظر رو دوباره براق کنید و یا میتونید بعد از خشک شدن سطحتون رو رنگ بزنید ولی اطلاع داشته باشید که فیلم سولار به بدنه کامپوزیت نمیچسبه.

در صورتی که لبه ایرفول یا شهپر هواپیما که باید از جنس سخت تری باشد معمولا از جنس بالسا یا حتی چوب سخت ساخته میشه، میتونید قبل از شروع به نصب پارچه و چسب کاری این قطعات چوبی رو به همون قطعه فومی بچسبونید و سپس عملیات خود را روی کل این قطعات انجام بدید.

در انتهای کار میمونه این که تکلیف فوم زیر کار رو روشن کنید. در بال معمولا فوم زیر رو از بین نمیبرن چون خودش باعث استحکام بیشتر میشه و فضای داخل اونم استفاده ای نداره ولی اگر در بدنه و یا هر قسمت دیگه دلتون بخاد که فوم زیر وجود نداشته باشه و یک قطعه فایبر گلاس تو خالی داشته باشید میتونید بعد از خشک شدن کامل چسب ها، در داخل بدنه بنزین بریزید تا فوم رو در خودش حل کنه و هیچ اثری ازش باقی نمیذاره.

برای تعمیر یک بدنه فایبر گلاس هم به همین روش هایی که گفتم میتونید اقدام کنید و با تکه گذاری در قسمت های آسیب دیده، آنها رو تعمیر کنید.

موارد دیگر استفاده از فایبر گلاس در هواپیما:
به غیر از هواپیماهای کاملا کاپوزیتی، در هواپیماهای دیگر مانند هواپیمای چوبی، شما در قسمت های مختلفی میتونید از این روش ها جهت ساخت یا مستحکم کردن قطعات استفاده کنید.
به عنوان مثال میتونید برای قوی کردن Firewall ها یا محل اتصال سروو ها ، لولا ها، نشیمنگاه و پایه ارابه های فرود، قطعات اتصالی بین بال و بدنه، بالک های انتهایی و… از این روش ها استفاده کنید، همچنین برای ساختن قطعات ظاهری بدنه مانند کابین ، کاور ارابه ها و هر قطعه با شکل نا منظم به راحتی از فایبر گلاس با وزنی بسیار مناسب استفاده کنید

درباره mahanchemical.co

مهندس شیمی پانزده سال تدریس شیمی تولید کننده مواد شیمیایی در قم متولد تیر چهل وسه

پاسخ بدهید