خانه / اسانس ها وادکلن ها وعظرها / استخراج ترکیبات از گیاه به روش انحلال در حلال

استخراج ترکیبات از گیاه به روش انحلال در حلال

کلاس جدید از حلال ارزان، غیر سمی ساخته شده از سوپ های تلفن همراه می تواند ترکیبات از گیاهان برای استفاده در مواد غذایی، محصولات آرایشی، و یا دارو بر اساس یک مطالعه جدید ( ۱۰٫۱۰۲۱/ac400432p Anal. شیمی ۲۰۱۳ ، DOI) استخراج ، . حلال می تواند یک راه سازگار با محیط زیست دوستانه برای منزوی کردن ترکیبات گیاهی بدون نیاز به حلال های آلی سمی را ارائه دهد.
جوان چوی هائه ، یک شیمیدان محصولات طبیعی در دانشگاه لیدن در هلند و همکارانش کشف این حلال های جدید در حالی که تحصیل متابولیت های موجود در سلول است . محققان متوجه شدم که برخی از مخلوطی از متابولیت های دارایویژگی از حلال های خوب ، مانند داشتن توانایی تشکیل پیوند هیدروژنی ، هیچ واکنش با آب ، فشار بخار کم ، و نقطه ذوب پایین .
نقطه ذوب برخی از این مخلوط به شدت کمتر از کسانی که از اجزاء منحصر به فرد خود ، که آنها را به عنوان حلال عمیق خوش گدازه طبقه بندی شده است . حلال که چوی تیم در بر داشت شامل مخلوط از قندهای ساده ، اسیدهای آمینه، و سایر متابولیت های رایج موجود در سلول است . طبیعی حلال خوش گدازه عمیق، یا NADES های های ( گیاهان گیاهی ۲۰۱۱ ، DOI: . 10.1104/pp.111.178426 ) از آنجا که این حلال ها شامل مولکولهای بیولوژیکی اساسی ، چوی و همکارانش یک اصطلاح جدید برای آنها ابداع شده است .
در مطالعه حاضر ، گروه چوی NADES را برای اولین بار برای استخراج ترکیبات فعال از یک گیاه استفاده می شود . گلرنگ شامل طیفی از مواد تجاری مفید ، از جمله برخی که به خوبی در آب حل نمی کند . این ترکیبات نیاز به حلال های آلی به طور بالقوه سمی برای استخراج . شیمیدانان صنعتی می خواهم به منظور کاهش استفاده از حلال های سمی به نفع تکیه بیشتر در مورد حلال سبز .
محققان برای آزمون توانایی استخراج NADES ، گلرنگ پودر را به NADES مختلف اضافه و سپس به آرامی حرارت داده می شود و هر مخلوط را به مدت یک ساعت هم زده . آنها خالص عصاره با روش کروماتوگرافی مایع با عملکرد بالا و شناسایی ترکیبات جدا شده با رزونانس مغناطیسی هسته ای و طیف سنجی جرمی .
حلال بازده جدید شبیه به کسانی که از حلال های آلی معمولی تولید می شود. بیشتر امیدوار کننده و نویدبخش ، یکی NADES حاوی اسید مالیک و پرولین استخراج رنگ زرد ۸٪ hydroxysafflor بیشتر A- رنگدانه دارویی فعال در گلرنگ از یک محلول اتانول ۴۰٪ است .

درباره mahanchemical.co

مهندس شیمی پانزده سال تدریس شیمی تولید کننده مواد شیمیایی در قم متولد تیر چهل وسه

پاسخ بدهید